+48 697321583 info@animalsoundlabs.pl

Tascam DR-05 v2

Mobilny cyfrowy rejestrator audio

Tascam DR-05 v2 (SKU#152)

 

z gratisową 2GB kartą pamięci microSD

Cena brutto: 409 zł (netto: 332,52 zł)

 

Niedrogi, dobrej jakości rejestrator stereofoniczny na karty microSD/microSDHC do 32GB (lub więcej na kartach SDXC*) z wbudowanymi mikrofonami stereofonicznymi i uniwersalnym wejściem liniowo/mikrofonowym (mini-jack 3,5mm) umieszczonym na górnej ściance obudowy. Produkty marki Tascam są profesjonalną linią sprzętu pochodzącego od firmy Teac, znanej z wysokiej jakości produktów audio na rynek konsumencki.

Rejestrator ma wyjście słuchawkowe i miniaturowy głośnik do odsłuchu nagrań. Automatyczne lub manualne ustawianie poziomu zapisu, odłączany filtr górnoprzepustowy, zegar do znaczników i datowania plików. W porównaniu do rejestratora Zoom H1 jest nieco dłuższy, szerszy o prawie 2cm (na wysokości poniżej mikrofonów), zasilany jest z dwóch ogniw AA/R6 (jest przez to także nieco cięższy) ale ma także niższe szumy własne i zawiera w sobie więcej funkcji. Najbardziej przydatne z nich to:

  • wyświetlanie aktualnego numeru/nazwy nagrania na wyświetlaczu LCD podczas zapisu,
  • AUTO RECORDING – zapis wyzwalany poziomem sygnału definiowanym w menu
  • PRE RECORDING – uruchomienie zapisu rejestruje sygnał z 2-sekundowego bufora (zapis „wstecz”, dzięki któremu nie pominie się początku sygnału), funkcja ta może być używana łącznie z funkcją AUTO REC.

Nagrania rejestrowane są w formatach WAV PCM (16-24bit, 44,1 do 96kHz) zgodnych ze standardem BWF lub mp3 (128 do 320kbps, 44,1kHz). Ma możliwość pracy na zasilaniu zewnętrznym poprzez złącze mini-USB.

Informacje producenta: http://tascam.com/product/dr-05/
Tabela maksymalnych czasów zapisu w zależności od formatu zapisu i pojemności karty pamięci: LINK>>
Instrukcja w jęz. angielskim: http://tascam.com/content/downloads/products/558/e_dr-05_rm_va.pdf
Do rejestratorów Tascam DR-05 v2 gratisowo dodawana jest karta pamięci microSD o pojemności 2GB.

Uwaga: Nagrania WAV-PCM z tego rejestratora są zgodne ze standardem RIFF uwzględniającym format zgodny z BWF (Broadcast Wave File) i nie wszystkie programy są napisane w sposób uwzględniający ten obowiązujący standard (np. Batscan v.9.0). Aby obejść to ograniczenie programów można wczytać pliki WAV do jakiegokolwiek programu, (np. darmowego edytora Audacity – link w dziale Do pobrania), który potrafi utworzyć z nich ponownie pliki WAV zgodne z uproszczoną wersją standardu RIFF, lub np. pociąć duży plik WAV na mniejsze, którymś z wymienionych w dziale Do pobrania programów.

_______________________________________________

* Rejestrator nagrywa także na kartach Micro-SDXC po uprzednim sformatowaniu na FAT32. Link do programu umożliwiającego sformatowanie kart SDXC na FAT32: http://www.sdcard.org/downloads/formatter_4/