+48 697321583 info@animalsoundlabs.pl

Mikrofon ME-1

Uniwersalny szerokopasmowy mikrofon elektretowy do detektorów LunaBat® i rejestratorów polowych LunARU®.
(po dołączeniu opcjonalnych adapterów możliwe zastosowanie w innym sprzęcie jako mikrofon audio lub ultradźwiękowy – skontaktuj się z Producentem)
MEback
Standardowy mikrofon ze zmodyfikowanym przetwornikiem elektretowym Panasonic do zastosowań audio i ultradźwiękowych. Względnie dobra stabilność parametrów w czasie, po ok. 3 latach użytkowania zalecana kalibracja/kontrola u Producenta lub z użyciem pistonfonu do kalibracji (dostępny wkrótce).

Konstrukcję mikrofonu oparto o profesjonalne skręcane złącze przemysłowe niemieckiej firmy Franz Binder GmbH & Co., które zastąpiło wcześniejsze, powszechnie stosowane (np. w detektorach firmy Elekon) złącze mini-jack firmy Neutrik-Rean w celu zapewnienia pewnego i stabilnego połączenia elektrycznego, którego to połączenia złącze typu mini-jack nie było w stanie zapewnić. Również korpus (obudowa) złącza mini-jack nie nadawała się do dłuższego wystawiania na zmienne warunki atmosferyczne. Wygląd prototypowych mikrofonów z sensorem SPM (dotąd stosowanym w detektorach firm Elekon, Batbox, Dodotronic i Wildlife Acoustics) po niespełna jednym sezonie pracy w terenie:

Parametry techniczne:

Pasmo przenoszenia* (+/-6dB) …………………………………………………………………………..18Hz – 52kHz
Pasmo przenoszenia* (+/-12dB) …………………………………………………………………………10Hz – 68kHz
Pasmo przenoszenia* (+/-24dB) ……………………………………………………………………….. 6Hz – 115kHz
Poziom szumów własnych (0dB=94dB SPL, B=20Hz-100kHz ……………………………. 22dB (+/-3dB)
Czułość (dla 1kHz, 94dB SPL) ……………………………………………………………………………………….. 10mV
Charakterystyka kierunkowa …………………………………………………………………………….. kardioidalna
Napięcie zasilania ………………………………………………………………………………………………………… 2-10V
Pobór prądu (Uz=5V) ………………………………………………………………………………………………….. 0.5 mA
Złącze ……………………………………………………………….. pozłacane skręcane 5-stykowe (Binder, IP40)


* – podane pasmo przenoszenia dla mikrofonów obciążonych przedwzmacniaczem bez dodatkowych filtrów, po podłączeniu odbiornika (detektory, rejestratory itp.) rzeczywiste pasmo przenoszenia zależy od użytych w odbiorniku filtrów, np. w detektorach LunaBat DFD-1 jest filtr częściowo korygujący opadającą charakterystykę częstotliwościową mikrofonu powyżej 50kHz z nachyleniem 3dB/okt