+48 697321583 info@animalsoundlabs.pl

Zoom H1 v2

Mobilny rejestrator cyfrowy

Samson Zoom H1 v2 (SKU#151)

z gratisową 2GB kartą pamięci i edytorem audio

Steinberg WaveLab LE 7

H1c
(sprzęt archiwalny – aktualnie niedostępny, zastąpiony nowszą wersją Zoom H1n w cenie 429zł brutto)

Niedrogi, przyzwoitej jakości rejestrator stereofoniczny na karty micro-SDHC do 32GB z wbudowanymi mikrofonami stereofonicznymi i uniwersalnym wejściem liniowo/mikrofonowym (mini-jack 3,5mm). Ma wyjście słuchawkowe i miniaturowy głośnik do odsłuchu nagrań. Automatyczne lub manualne ustawianie poziomu zapisu, odłączany filtr górnoprzepustowy, zegar do znaczników i datowania plików.
Nagrywa w formatach WAV-PCM (16-24bit, 44,1 do 96kHz) zgodnych ze standardem BWF lub mp3 (128 do 320kbps, 44,1kHz). Do zasilania potrzebuje tylko jedną baterię lub akumulator rozmiaru AA. Pracuje ponad 14h na jednym ogniwie (typ. 15h na akumulatorkach Sanyo Eneloop 2000 mAh). Możliwość pracy na zasilaniu zewnętrznym poprzez złącze mini-USB.

Mały, lekki i prosty w obsłudze.

Informacje producenta: http://www.zoom.co.jp/english/products/h1/

Test w miesięczniku Estrada i Studio: http://www.eis.com.pl/virtual/article.php?sid=2341

Tabela maksymalnych czasów zapisu w zależności od formatu zapisu i pojemności karty pamięci: http://www.zoom.co.jp/img/products_img_en/h1/sd.html

Do rejestratorów Samson Zoom H1 v2 producent gratisowo dodaje na dołączonej karcie pamięci specjalną wersję edytora audio WaveLab LE 7 znanej firmy Steinberg.

Uwaga: Nagrania WAV-PCM z tego rejestratora są zgodne ze standardem RIFF uwzględniającym format zgodny z BWF (Broadcast Wave File) i nie wszystkie programy są napisane w sposób uwzględniający ten obowiązujący standard (np. Batscan v.9.0). Aby obejść to ograniczenie programów można wczytać pliki WAV do jakiegokolwiek programu, (np. dołączonego na karcie micro-SD edytora Wavelab), który potrafi utworzyć z nich ponownie pliki WAV zgodne z uproszczoną wersją standardu RIFF, lub np. pociąć duży plik WAV na mniejsze, którymś z wymienionych w dziale Do pobrania programów.

UWAGA: Ze względu na ewentualną mozliwość wykorzystania tego urządzenia w sposób nie zgodny z przeznaczeniem (badania bioakustyczne i akustyczne, rejestracja muzyki, dźwięków przyrody, wywiady itp.) prosimy o zapoznanie się z aspektami prawnymi użytkowania innego niż w wymienionych zastosowaniach – na TEJ stronie.

___________________________________________________________

* Rejestrator nagrywa także na kartach micro-SDXC po uprzednim sformatowaniu na FAT32. (testowano na Zoom H1 v.1 i v.2, na karcie Sandisk SDXC 64GB Mobile Ultra, formatowanie w czytniku zgodnym z SDXC z użyciem programu FAT32format dostępnym w zakładce Do pobrania)