+48 697321583 info@animalsoundlabs.pl

Mikrofon ME-4

Wymienny mikrofon szerokopasmowy do detektorów LunaBat® (SKU#159)

ME4-150x150

 

Mikrofon o charakterystyce kierunkowej zbliżonej do charakterystyki dookólnej, zbudowany jest na bazie najnowszego przetwornika ultradźwiękowego firmy Knowles Acoustics wykonanego w technologii MEMS (Micro Electro-Mechanical Systems).

Wbudowany jest w sprawdzony, bardzo trwały i szczelny wtyk z pozłacanymi stykami niemieckiego producenta profesjonalnych złącz przemysłowych – Binder.

 


Parametry techniczne:

Pasmo przenoszenia (+/-10dB) ……………………………………….. 20Hz – 110 kHz
Pasmo przenoszenia (+/-20dB) ……………………………………….. 10Hz – 135 kHz
Odstęp sygnał/szum (dla SPL=94dB, 1kHz, filtr „A”) ………………………… 63dB
Odstęp sygnał/szum (dla SPL=94dB, 40kHz) …………………………………… 60dB
Czułość (dla 1kHz, 94dB SPL) ……………………………………………………….. 12 mV
Czułość (dla 40kHz, 94dB SPL) ……………………………………………………… 22 mV
Charakterystyka kierunkowa …………………………………………. quasi-dookólna
Napięcie zasilania ……………………………………………………………………… 3,5 – 5V
Pobór prądu (Uz=3,6V) ……………………………………………………………… 0,35 mA

 

UWAGA:

Mikrofony ME-4 przeznaczone do instalowania w detektorach LunaBat mają wbudowany zarówno układ dostosowujący napięcie zasilania jak i poziom wyjściowy sygnału, tak aby zachować kompatybilność ze starszymi mikrofonami serii ME. Jednak w sytuacji gdy niezbędne jest uzyskanie najwyższej możliwej czułości toru detekcji FD po wymianie mikrofonu – zalecana jest kalibracja układów wejściowych detektora u Producenta. W przypadku korzystania z zapisów szeokopasmowych z toru HF detektorów LunaBat – kalibracja nie jest konieczna z uwagi na brak jakiegokolwiek ustawianego progu detekcji w torze HF. Jedynym ograniczeniem czułości toru są szumy własne mikrofonu oraz toru przedwzmacniacza mikrofonowego, w przypadku kalibracji detektora do nowego mikrofonu poprawi to jedynie czułość podsłuchu z toru FD.