+48 697321583 info@animalsoundlabs.pl

Mikrofon paraboliczny MPA-1

Paraboliczny mikrofon wybitnie kierunkowy do rejestracji i nasłuchów zwierząt np. ptaków lub nietoperzy (SKU#165 i SKU#165b)

( PRODUKT ARCHIWALNY )
MIKROFON MPA-1 ZOSTAŁ ZASTĄPIONY NOWSZYM MIKROFONEM MPA-3 (link do strony opisu)

 

MP1frontMikrofon w odróżnieniu od popularnych chińskich produktów wyposażony jest w zmodyfikowany przetwornik elektretowy Panasonic  o podwyższonej czułości, obniżonym poziomie szumów i rozszerzonym paśmie przenoszenia stosowany także w mikrofonach uniwersalnych ME-1, dzięki czemu może służyć także do rejestracji ultradźwiękowej. Również tor przedwzmacniacza mikrofonowego jest konstrukcją autorską ASL, o niższych szumach i zniekształceniach niż w tanich chińskich produktach.
Opcjonalnie może zostać wyposażony w jeden (mono) lub dwa (stereo) przetworniki stosowane w mikrofonach serii ME, lub wyposażony w gniazdo mikrofonowe umożliwiające wymianę mikrofonów (skontaktuj się z Producentem).
Mikrofon posiada możliwość regulacji czułości podsłuchu potencjometrem umieszczonym z boku na wysokości kciuka.

MPA1 opis PLOdłączana czasza skutecznie odzyskuje część energii spoza osi mikrofonu i kieruje ją do przetwornika powodując wzmocnienie sygnału bez dodawania szumów przedwzmacniacza oraz odfiltrowuje zakłócenia spoza osi mikrofonu znacznie zwiększając zasięg mikrofonu. W obudowie znajduje się także mała luneta ułatwiająca wycelowanie mikrofonu lub znalezienie np. wychwyconego zwierza. Mikrofon w swojej obudowie posiada także oryginalnie montowaną w chińskim produkcie “namiastkę” rejestratora cyfrowego, lecz jego jakość jest mniej niż znośna. Do zapisów audio zaleca się podłączanie do gniazda LINE OUT zewnętrznego rejestratora dobrej jakości.

Podłączenie wtyku (mini-jack 3,5mm stereo lub mono) do gniazda wyjściowego powoduje załączenie zasilania jedynie obwodów wejściowych (sensor i przedwzmacniacz) aby móc nagrywać na zewnętrznym rejestratorze bez konieczności wciskania włącznika podsłuchu. Włączenie wbudowanego podsłuchu następuje po wciśnięciu włącznika podsłuchu znajdującego się na rękojeści mikrofonu.

MP1back
MP1battery
Opcjonalnie mikrofon może zostać wyposażony w złącze wyjścia sygnałowego o niższym poziomie napięcia wyjściowego niż liniowe do podłączania zewnętrznego detektora ultradźwiękowego. Możliwy także jest zapis ultradźwięków na zewnętrznym rejestratorze szerokopasmowym, lub poprzez zewnętrzny detektor ultradźwiękowy na standardowym rejestratorze audio.
Mikrofon może także zostać dodatkowo wyposażony w moduł wewnętrznego detektora ultradźwiękowego typu frequency-division (skontaktuj się z Producentem).

 

 

 

 

Do mikrofonu dołączone są standardowe gratisowe* słuchawki nagłowne lub można zakupić go w zestawie z wysokiej jakości słuchawkami HP-2.

* gratisy nie podlegają gwarancji ani zwrotom, jednak firma Animal Sound Labs dołoży wszelkich starań aby dostarczane gratisy były bez wad
Mikrofon paraboliczny

Produkt wycofany z oferty, został zastąpiony mikrofonem parabolicznym MPA-3 o jeszcze niższych szumach własnych. Dostępny jest także mikrofon MPA-2 (SKU#166) z dwoma przetwornikami (dwukanałowy) oraz mikrofon paraboliczny z wbudowanym modułem detektora ultradźwiękowego typu – MP-2FD (SKU#161).

Dane techniczne:

Zasięg nasłuchu ……………………………………..…….……………………..……. do ok. 150m (w zależności od częstotliwości i natężenia dźwięków)
Szerokość wiązki (-3dB) ……………………………..….……………………………………………………………………………………………………….……… ok. 5 stopni
Pasmo przenoszenia** (+/- 6dB) ………………..………..….………….……..….………………..….………………..….………………………………. 150Hz – 26kHz
Odstęp od poziomu szumów ……………………………..….………………..….………………..….……..……..….………….………………….. ok. 62 dBA (+/-2dB)
Przybliżenie lunety ……………………………………………..….………………..….………………..….……..……..….………….…………..……………………………….. 8x
Moc wzmacniacza słuchawkowego …………….……..….………………..….………………..….……..……..….………………….…………………………….. 100mW
Wyjście liniowe …………………………………………….……..….………………..….………………..….………………..….……………….…………….. mini-jack 3,5mm
Zasilanie (brak w zestawie) ………………………..…………..….………………..….…………….….……….….……………………..……….. bateria/akumulator 9V
Czas pracy przy zasilaniu z baterii alkalicznej 9V ……………………….……..….……..….……..….……..….……..….……..….……..….…………… ok. 50-80h
Wymiary korpusu mikrofonu ………..……………………….….……..….……..….……..….……..….……..….……..….……..……..………………. 170x280x50mm
Średnica talerza ………………………..…..………………….……..….……..….……..….……..….……..….……..….……..….………..……………………………… 207mm
Waga zestawu (mikrofon + słuchawki) ….…………………….……..….……..….……..….……..….……..….……..….……..….………………………………….. 670g

** – ze standardowym przetwornikiem szerokopasmowym, może zostać dodatkowo ograniczone i/lub zostanie na życzenie zmodyfikowana charakterystyka częstotliwościowa mikrofonu (Skontaktuj się z Producentem)

 

Mikrofon paraboliczny MP-1 powstał dzięki współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego podczas programu Staż Sukcesem Naukowca organizowanym przez Poznański Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości.

ssn_logo