+48 697321583 info@animalsoundlabs.pl

Mikrofon paraboliczny MPA-3

Paraboliczny mikrofon  wybitnie kierunkowy do rejestracji i nasłuchów zwierząt (SKU#169, SKU#169b)

 


 

NOWOŚĆ!!! NAJNOWSZY SUPERNISKOSZUMOWY PRZETWORNIK!

TYLKO U NAS TAK WYSOKIEJ JAKOŚCI DŹWIĘK!

TYLKO MY WPROWADZAMY TAKIE MODYFIKACJE I MIKROFONY O TAKIEJ JAKOŚCI NIE SĄ DOSTĘPNE NIGDZIE INDZIEJ! 

(porównanie z oryginalnymi, nie modyfikowanymi chińskimi produktami dostępnymi u innych sprzedawców – wkrótce)

 Mikrofon MPA-3

Mikrofon MPA-3

Mikrofon MPA-3 – następca mikrofonów MPA-1 jest wyposażony w czaszę paraboliczną oraz jeden bardzo wysokiej jakości sensor elektretowy japońsiej firmy Primo, stosowany w mikrofonach studyjnych, instrumentalnych, ale także w zestawach do rejestracji dźwięków przyrody (najnowsze mikrofony Telinga), podsłuchach i wszędzie tam, gdzie wymagany jest najniższy możliwy poziom szumów własnych, bez konieczności użycia wysokonapięciowej polaryzacji membrany (jak w kapsułach pojemnościowych/elektrostatycznych). Użyty sensor ma ok. 12dB niższy poziom szumów własnych, niż sensory używane w mikrofonach MPA-1/MPA-2, (ok. 4x niższe szumy) co skutkuje dalszym zwiększeniem zasięgu mikrofonu. Wewnątrz znajduje się także dodatkowy nowo opracowany specjalnie do tego sensora przedwzmacniacz o bardzo niskim współczynniku szumów własnych, aby nie ograniczać zakresu dynamicznego samego sensora. Sygnał z przedwzmacniacza podłączony jest do wewnętrznego wzmacniacza słuchawkowego, oraz do gniazda wyjściowego (LINE OUT) które umieszczone jest po drugiej stronie obudowy, na wysokości gniazda słuchawkowego (na przeciwległej ściance). Dzięki temu możliwe jest wykonywanie nagrań w najwyższej jakości na zewnętrznym rejestratorze.

 

Podłączenie wtyku (mini-jack 3,5mm stereo lub mono) do gniazda wyjściowego powoduje załączenie zasilania jedynie obwodów wejściowych (sensor i przedwzmacniacz) aby móc nagrywać na zewnętrznym rejestratorze bez konieczności wciskania włącznika podsłuchu. Włączenie wbudowanego podsłuchu następuje po wciśnięciu włącznika znajdującego się na rękojeści mikrofonu.

 

Opcjonalnie można do korpusu mikrofonu zamontować żeńskie gniazdo statywowe 1/4″ (tzw. “mały gwint fotograficzny”) i/lub uchwyt typu “gorąca stopka” z adapterem typu męskie gniazdo statywowe 1/4″, np. do zamontowania rejestratora na korpusie mikrofonu. Możliwe jest także stworzenie zestawu składającego się z mikrofonu, owego uchwytu i rejestratora (np. Zoom H1 v2 lub innego) oraz walizki transportowej  ( skontaktuj się z Producentem ).

Rejestrator Zoom H-1 zamocowany na mikrofonie MPA-2

Rejestrator Zoom H-1 zamocowany na mikrofonie MPA-2

Opcjonalny uchwyt i krótki kabel sygnałowy do rejestratora Zoom H-1

Opcjonalny uchwyt i krótki kabel sygnałowy do rejestratora Zoom H-1

 

Do mikrofonu w standardowej ofercie (SKU#169) dołączone są standardowe gratisowe* słuchawki nagłowne lub można zakupić go w zestawie z wysokiej jakości składanymi słuchawkami Sony (zestaw SKU#169b)


 

Dane techniczne:

Maksymalny zasięg nasłuchu …………………………………….…… do ok. 200 -500m (w zależności od częstotliwości i natężenia dźwięków)
Szerokość wiązki (-3dB) ……………………………………………………………………………………………………….……………………………………. ok. 30 stopni
Pasmo przenoszenia (+/- 6dB) ……………………………………………………………………………………………………………………….………. 150Hz – 20kHz
Odstęp od poziomu szumów ………………………………………………………………………………………………………………………….. ok. 80 dBA (+/-2dB)
Przybliżenie lunety ………………………………………………..………………………………………………………………………………………….……………………….. 8x
Napięcie wyjściowe (GNIAZDO LINE OUT) ………………………………………………………………………………………………………………………….. 600mV
Moc wzmacniacza słuchawkowego ………………….……………………………………………………………………………………………………………….. 100mW
Wyjście liniowe ………………………………………………….………………………………………………………………………………………….…….. mini-jack 3,5mm
Zasilanie (brak w zestawie) ……………………………………………………………………………………………………………….……….. bateria/akumulator 9V
Maksumalny czas pracy (bateria alkaliczna 9V) ………………………………………………………………………………………………..……… do ok. 50-80h
Wymiary korpusu mikrofonu ………..………………………………………………………………………………………………..……………………. 170x280x50mm
Średnica talerza ………………………..…..……………………………………………………………………………………………………….………………………… 207 mm
Waga zestawu (mikrofon + słuchawki std.) …………………………………………………………………………………………….…………………………….. 690 g

UWAGA: Ze względu na ewentualną możliwość wykorzystania tego urządzenia w sposób nie zgodny z przeznaczeniem (badania bioakustyczne i akustyczne, rejestracja muzyki, dźwięków przyrody, wywiady itp.) prosimy o zapoznanie się z aspektami prawnymi użytkowania innego niż w wymienionych zastosowaniach – na TEJ stronie.

__________________________________________________________________

* – słuchawki gratisowe to słuchawki “podstawowe”, stereofoniczne typu zamkniętego z miękkimi osłonami dopasowującymi się do małżowin i miękką osłoną pałąka od strony głowy. Należy zaznaczyć, że są to słuchawki klasy średniej i zapewniają podsłuch w stopniu wystarczającym usłyszenie stosunkowo głośnych dźwięków przyrody czy zrozumienie mowy ludzkiej. Dla zapewnienia maksymalnego wykorzystania możliwości mikrofonu (niski poziom szumów i wysoka czułość) sugerowane byłoby użycie słuchawek wyższej jakości lub zakup tego mikrofonu w zestawie ze składanymi słuchawkami HiFi firmy Sony (SKU#169b)

 

(DALSZY OPIS, ZDJĘCIA I NAGRANIA PORÓWNAWCZE W PRZYGOTOWANIU)

 

Ze słuchawkami standard (gratisowe*) – SKU#169
789 zł
(w tym 23% VAT, netto=641,46 zł)


Przed tzw. “Polskim >Ładem<” ceny brutto wynosiły odpowiednio:  699zł i 759.

* gratisy nie podlegają gwarancji ani zwrotom, jednak firma Animal Sound Labs dołoży wszelkich starań aby dostarczane gratisy były bez wad

 

UWAGA: Aktualnie czas realizacji zamówień na mikrofony MPA-3 to ok. 10-14 dni od zaksięgowania wpłaty (w zależności od aktualnego stanu magazynowego). W przypadku braku potwierdzenia po przesłaniu zamówienia z formularza – prosimy o KONTAKT. Zapytania lub zamówienia można też przesyłać drogą mailową . Informacje o sposobie zamawiania – TUTAJ